Alternatif Tıp Nedir?

Alternatif Tıp Nedir?
30 Mayıs 2012 tarihinde eklendi, 488 kez okundu.

MUCiZEiKSiRLER.net / ALTERNATİF TIP 

Modern tıbbın olmadığı dönemlerde çok yaygın olan alternatif tıp yöntemleri günümüzde de oldukça rağbet görmekte ve tedavi için bu yöntemi belirleyen birçok kişi sıra beklemektedir. Alternatif tıp denilince aklımıza ilk gelen şifalı bitkiler ile yapılan tedavi süreci gelmektedir. Gerçektende çok etkili olan şifalı bitkiler ile tedavi aslında korunma amaçlı kullanılır ise daha da etkili olabilmektedir. Alternatif tıbbın amiral gemisi olan şifalı bitkiler ile tedavi sürecinin halk dilinde de adı doğal eczane olarak bilinir.

Genellikle aile büyüklerimizin de uyguladığı bu yöntem internetin icadı ve gelişimi ile çok değişik kitlelere ulaşmış ve kullanımı sürekli artmıştır. Doğal eczane daha çok hastalıklardan korunma amaçlı kullanıldığından hekimler aksi bir şey önermedikçe kullanılmaması önerilir.

Şifalı bitkiler

Şifalı bitkilerin korunma amaçlı kullanılmaya başlaması tarihin çok eski dönemlerine kadar uzamaktadır. Hatta tedavi amaçlı kullanıldığı tarih kitaplarında yer almaktadır. Modern tıbbın olmadığı dönemlerde insanlar alternatif tıp dediğimiz o günün şartlarında da gerçek tıp olan şifalı bitkilerden ilaç yaparak tedavi olmaktaydı.

Günümüz ilaç sanayisi de o dönemlerden esinlenerek yaratılmış ve bu günkü ilaç sanayisi doğmuştur. İnsanın şifa bulması için her türlü bitki yaratılmış ve insanın bunları bulması ve geliştirilmesi istenmiştir. Hatta kutsal kitaplarda bu konuya değinilmiş ve şifalı bitkiler için sure bile indirilmiştir. En bilineni ise kuranda yer alan zeytinin insan sağlığına faydalarından bahseden zeytin suresidir. Bu denli etkili olan şifalı bitkiler doğru kullanıldığında gerçekten insanın hastalıklardan uzak yaşaması ve tedavisi dahi mümkün olabilmektedir. Özellikle yeşil bitki dediğimiz yeşilliklerin sağlığımıza faydaları anlatılamayacak kadar fazladır. Özellikle ısırgan otunun kanser hastalıklarına karşı korunma amaçlı rüştünü ispatlaması buna en önemli örnektir. Yine aynı familyan olan maydonoz karaciğer hastalıklarına karşı çok etkili bir bitki olarak bilinmektedir. Yine lahana ve karnıbaharın mucizevi etkileri hekimlerin de dikkatini çekmiş ve kullanılmasını öğütlemişlerdir.

Alternatif  Tıp Ürünleri

Modern ilaç sanayisi de bu etkileri kimyasallar ile birleştirerek ilaç yapmakta ve insan sağlığının hizmetine sunmaktadır. Bazı hastalıklara karşı modern tıbbın çaresiz kaldığı fakat alternatif tıp dediğimiz doğal eczane çözüm olabilmektedir. Mesela karaciğer yağlanmasına karşı çok etkili olamayan ilaç sanayisinin yanında doğal eczane maydonoz suyu ile çare olabilmektedir. Bunun gibi örnekleri çoğaltmamız mümkün olduğundan yerimiz yeterli olmayacağı için bu kadar örnek ile kesmeyi uygun buluyoruz. Bu konuda çok daha detaylı bilgiler internet siteleri aracılığı ile de öğrenilebilmekte ve bilgi dağarcığımız zenginleşebilmektedir.

 

Bu makalemizden önce yayınlamış olduğumuz Akupunktur Yararlı Mıdır? konumuzu okuyabilirsiniz.

 

No votes yet.
Please wait...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git