Ayrılıktan sonra yapmanız ve yapmamanız gerekenler

Ayrılıktan sonra yapmanız ve yapmamanız gerekenler
22 Şubat 2012 tarihinde eklendi, 822 kez okundu.

Ayrılıktan sonra yapmanız ve yapmamanız gerekenler
 

Ayrılık ve ya  boşanmadan sonra insanın kendini toparlaması, hele bir de taze bir ilişkiye başlamak kolay mesele değil. Fakat hayat hep acılar içinde yaşamaya zaman geçirilemeyecek kadar kısa! En seri biçimde kendinize gelip yeni yaşantınıza başlamak için ayrılık sonrası yapmanız ve yapmamanız gerekenleri Mucizeiksirler.NET açıklıyor!

 

 • Tepki olarak yeni bir flörte başlamayın

Sırf eski sevgiliye inat olsun diye yeni bir ilişkiye başlamak yapılacak en büyük hatalardan biridir. Ayrılığın acısı sizi hızla bir başkasının kollarında teselli aramaya itebilir. Acınızı dindirmek ya da hala arzu edilen biri olduğunuzu kanıtlamak için bu yola başvurabilirsiniz. Ama gerçekten sevmediğiniz birinin kollarında aradığınız teselliyi bulmanız çok zor!

 • Sosyalleşin

Ayrılığın size iyi geleceğine inanarak bu kararı verdiyseniz, yani ayrılık sonrasında olumsuzu olumluya çevirmek için beklentisi olanlardansanız depresyona girme olasılığınız daha az olur. Daha olumlu düşünceler geliştirmeye çalışırsınız böylece. Siz iyisi mi ayrılık sonrası yeni hayatın size iyi geleceğine dair kendinizi ikna edin. İçinize kapanmak yerine fiziksel ve sosyal faaliyetlere ağırlık verin.

 • Hazır olana kadar bekleyin

Yeni bir ilişkiye başlamak için beklemeniz gereken ortalama bir süre veremiyoruz ne yazık ki. Bunun için hazır olma süresi kişiden kişiye değişiyor. Sadece kendiniz bilebilirsiniz yeni ilişkiye hazır hale geldiğinizi. Duygusal olarak kendinizi yeterince güçlü hissettiğinizde, yeni ilişkiye kapılarınızı açabilirsiniz. Hazır olana kadar beklemek, bir başkası tarafından gereksiz yere tekrar incinme olasılığınızı en aza indirir. Acele verilen kararlar her zaman doğru sonuçlar doğurmaz zira.

Yalnız geçirilen hafta sonu sendromunu yenin
Her zaman birlikte geçirdiğiniz hafta sonlarında yalnız kalmak ayrılık sonrası kendinizi kötü hissetmenize neden olabilir. Yalnız geçirilecek hafta sonu mutsuzluğu içinde kendinizi hırpalamaktansa bu zamanlarınızı yeni aktivitelerle doldurun. Uzun zamandır gitmeyi istediğiniz kursa yazılın ya da hobilerinize vakit ayırın mesela.

 • Telefonunu silin

Ayrılsanız da zaman zaman yaşayabileceğiniz duygusal patlamalar neticesinde eliniz eski sevgilinizi arama isteğiyle telefona gidebilir. Bu aramalardan daha sonra pişmanlık duyabilirsiniz. “Keşke yapmasaydım” diyebileceğiniz bu adımı atmamak için iyisi mi onun telefon numarasını telefonunuzdan, e-mail adresini mail listenizden silin. Elbette zihninizde olabilir bilgiler ama gözünüzün önünde olmaması daha iyidir.

 • Suçlu hissetmeyin

İlişkinin bitmesini isteyen taraf siz olabilirsiniz. Evi terk edecek olan da… Bu elbette kolay bir iş değil. Ama bunu yaptığınız için kendinizi suçlu hissetmemelisiniz. Hem sizin hem de ayrıldığınız partnerinizin mutlu olmaya hakkınız var, bunu unutmayın.

Ne demişler? Zaman her şeyin ilacı. Hem sizin hem de terk ettiğiniz eşinizin acısını zaman dindirecek.

 • Eşyalarını kaldırın

Hani bir şarkı var ya Sertab Erener’in söylediği; “Önce resimleri duvardan kaldırdım / Çay içtiğin bardağı rafa sakladım / Giydiğin ne varsa bir bir katladım / Bir damla yaş düştü, çok ağlamadım.” Siz de kaldırın onu hatırlatan her şeyi. Ayrılık sonrası suçluluk duygusunu, sürekli geri dönüşler yaşamayı en aza indirmenin kestirme yoludur bu.

ayrılık, boşanma,ayrılık sonrası yapılması gerekenler, ayrılık sonrası ne yapmalı, ayrılık sonrası depresyon, ayrılık psikolojisi
No votes yet.
Please wait...

Etiketler:

Ayrılıktan sonra yapmanız ve yapmamanız gerekenler Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. memnune dedi ki:

  ben size nasıl ulaşa bilirim bir telefon falan yok mu?

  No votes yet.
  Please wait...
Sayfa başına git