Bal Peteği Örgü Motifi

Bal Peteği Örgü Motifi

 

 

MUCiZEiKSiRLER.net / ÖRGÜ & DANTEL
(6′nın katları, artı 3 ilmek)

AR: Ana Renk

AR (turuncu)

A (şeftali)

 

 

 

Hazırlık sırası (Örgünüön yüzüA ile, düz örün.

Sıra 1 (Örgünün ters yüzüA ile, düz örün.

Sıra 2 AR ile, düz, *arkadaki iplik ile 1 ilmek boş alın, 5 düz, dönün; öndeki iplik ile 1 ilmek boş alın, 4 ters, dönün; arkadaki iplik ile 1 ilmek boş alın, 4 düz, dönün; öndeki iplik ile 1 ilmek boş alın, 4 ters; sonra öndeki iplik ile 1 ilmek boş alın, arkadaki iplik ile 1 ilmek boş alın; ipliği içerden işin ters yüzüne geçirin, sonra son 2 ilmeği tekrar sol şişe boş alın, dönün; arkadaki iplik ile 1 ilmek boş alın, 4 düz; *’dan itibaren tekrar edin, arkadaki iplik ile 1 ilmek boş alın, 4 düz ile bitirin.

Sıra 3 AR ile, 4 ters, *öndeki iplik ile 1 ilmek boş alın,5 ters; *’dan itibaren tekrar edin, öndeki iplik ile 1 ilmek boş alın, 4 ters ile bitirin.

Sıra 4 A ile, 4 düz, *ilmeğin arkasından 1 düz, 5 düz; *’dan itibaren tekrar edin, ilmeğin arkasından 1 düz, 4 düz ile bitirin.

Sıra 5 A ile, düz örün.

Sıra 6 AR ile, 1 düz, *arkadaki iplik ile 1 ilmek boş alın, 5 düz, dönün; öndeki iplik ile 1 ilmek boş alın, 4 ters, dönün; arkadaki iplik ile 1 ilmek boş alın, 4 düz, dönün; öndeki iplik ile 1 ilmek boş alın, 4 ters; sonra öndeki iplik ile 1 ilmek boş alın, arkadaki iplik ile 1 ilmek boş alın; ipliği içerden işin ters yüzüne geçirin, sonra son 2 ilmeği tekrar sol şişe boş alın, dönün; arkadaki iplik ile 1 ilmek boş alın, 4 düz; *’dan itibaren tekrar edin, arkadaki iplik ile 1 ilmek boş alın, 1 düz ile bitirin.

Sıra 7 AR ile, 1 ters, *öndeki iplik ile 1 ilmek boş alın, 5 ters; *’dan itibaren tekrar edin, öndeki iplik ile T ilmek boş alın, 1 ters ile bitirin.

Sıra 8 A ile, düz, *ilmeğin arkasından 1 düz, 5 düz; *’dan itibaren tekrar edin, ilmeğin arkasından 1 düz, 1düz ile bitirin.

1-8. sıraları tekrar edin.

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Bal Peteği Örgü Motifi, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

+

En Yeni Makaleler

Google Reklamları

Günlük Burçlar

En Çok Yorumlanan