Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Evde Manikür Nasıl Yapılır?
20 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 603 kez okundu.

Evde manikür yapmak için öncelikle ellerinizi iyice yıkayıp kurulayın. Törpü kullanarak tırnaklarınıza nasıl şekil vermek istiyorsanız törpüleyin. Oval tırnak şekli bayanlar tarafından çok tercih edilir. Tırnakların dikdörtgen şekilde törpülenmesi de tırnakları çok hoş gösteriyor. Güzellik salonlarında manikür yaptırmak için bütçeniz yeterli değilse evde manikür nasıl yapılır öğrenerek masrafsız şekilde manikürünüzü yapabilirsiniz. Bakımlı eller ve tırnaklar bayanların güzelliğine güzellik katan bir unsur kesinlikle. İşte evde manikür yapmanın püf noktaları.

Tırnak çevrenizdeki derinizin yumuşaması için yumuşatıcı özelliği olan bir ürün kullanın. Daha sonra ellerinizi sıcak suyun içine koyarak iyice yumuşamasını sağlayın. Tırnağın dibindeki deriyi ileriye doğru itip tırnağınızın iyice ortaya çıkmasını sağlayın. Eğer tırnaklarınızda şeytantırnakları varsa tırnak makası ile kesip temizleyin. Şeytantırnaklarını çekerek çıkarmaya çalışmayın. Bu size çok acı verir.

Bakımlı tırnaklar için oje şarttır. Tırnaklarınıza oje sürmeden önce asetonu pamuğa döküp tırnaklarınızı silin. Tırnaklarınızda hiçbir kalıntı kalmamasına dikkat edin. Daha sonra oje fırçanıza tırnağınızın büyüklüğü kadar oje alıp tırnağınızın ortasından başlayarak daha sonrada yanlara yayarak ojenizi sürün. Rengin kendini daha güzel belli etmesi için ikinci katı sürmelisiniz. Birinci katı sürdükten sonra 2–3 dakika kadar bekleyin daha sonra ikinci katı uygulayın. Böylece tırnaklarınızın kırılmasını da önlemiş olursunuz. Oje tırnakları kalınlaştırarak kırılmasını önler ve dayanıklılığını artırır.

Ojenin ağzını sıkıca kapattığınızdan emin olun. Çünkü ağzı açık bırakılan oje katılaşmaya başlar. Tırnağınıza sürdüğünüz zaman ise topaklaşmalara neden olur. Ojenizin çok yoğun ve kalınsa tiner ile inceltebilirsiniz.

No votes yet.
Please wait...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git