Yosun Masajı Uygulaması

Yosun Masajı Uygulaması
12 Haziran 2012 tarihinde eklendi, 276 kez okundu.

 

 

MUCiZEiKSiRLER.net / ALTERNATİF TIP

 

Bakımlı ve güzel görünmek hepimizin isteği olmasına rağmen, bunun yanında sağlıklı olmak da çok önemli. Doğu-batı felsefesinin birleşmesi sonucu sağlık konusunda da gelişmeler farklı boyut kazanıyor. Doğadan elde edilen şifalı bitkiler, esanslar, tuzlar, sular, yağlar, çamur ve yosunlar hem güzelliğe katkı olarak kullanılıyor, hem de sağlık yönünden bedenimize önemli artılar kazandırıyor. Çeşitli kürlerle uygulanan doğal ürünler, cilde dinçlik, sağlık, güzellik, zindelik katarken, vücudun çeşitli şekillerde kaybettiği minerallerin de geri kazanılmasında etkili oluyor.

Terapinin Özelliği:
Bunlardan biri de yosun masajı. Uygulama sonucu cilt nemleniyor, rahatlıyor ve esansların etkisiyle de vücut dinleniyor ve stresten arınıp gevşiyor. Özellikle deniz ürünü olan yosun, içeriğinde deniz tuzları ve deniz suyu bulunduğundan, doku ve kasları rahatlatıp, kan dolaşımını hızlandırıyor.
Yosun, kollejen ve bitkisel minerallerin bileşimi olan doğal bir madde. Günümüz bilim ve teknoloji ışığında gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda elde ediliyor. Flavius Klinik’ten Uzman Estetisyen Bahar Ölmez, deniz yosununun, ruhsal rahatlama ve gevşeme sağladığını belirterek, “Yosun terapinin en büyük özelliği doğal olması, kimyevi madde içermemesi, sonuçlarının çok iyi olması, uygulama sonucu selülitlerden arınması, vücudun sıkılaşması ve rahatlaması” diyor.  Yosun terapi ürünlerinin kullanım öncesi çeşitli egzersizlerle ön hazırlık yapılması şart. Bunun için açık havada, balkonda veya pencere önünde 3 – 5 defa nefes alıp verme egzersizleri yapılır. Mide kasları kullanılarak derin nefes alınır. Nefes ne kadar tutulursa ciğerler o kadar genişler. Hücreler oksijenle dolacağı için vücuttaki kan dolaşımı hızlanır. Dolayısıyla sürülen yosunun emilimi hızlanır.

 

 Ev kullanımı :
Yosun masajı evde de uygulanabiliyor. Yosun terapinin ev bakım ürünleri şunlar:
Banyo yağları; Kas gevşetici, rahatlatıcı.
Dekolte kremi; Cilt düzeltici.
Selülit kremi; Tedavi edici, sıkılaştırıcı.
Çeşitli bitkisel ürünlerin kullanımında amaç vücudu dengelemektir. Siz de yoğun iş temposundan sıyrılıp kendinize zaman ayırmayı düşünüyorsanız, terapileri gözardı etmemenizi tavsiye ederiz.

No votes yet.
Please wait...

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git